Історія
Історія дочірнього підприємства «Укрспецтехніка система» приватного акціонерного товариства «Холдінгова компанія «Укрспецтехніка» веде свій початок від 1996 року, коли було розпочато реконструкцію Палацу «Україна». Виявилось, що існуюче «президентське крило» Палацу, де мали проводитись не тільки урочисті заходи, а і конфіденційні перемовини, виявилось зовсім не захищеним від несанкціонованого знімання інформації, причому в державі на той момент не було жодного підприємства, яке могло б виконати повномасштабний захист комплексу приміщень «президентського крила» Палацу «Україна».
Саме тоді було створене державне підприємство «Укрспецтехніка» під керівництвом нині покійного Олександра Козлова, який зумів зібрати у відділ технічного захисту інформації (ТЗІ) цього підприємства ряд провідних спеціалістів відомого оборонного НДІ «Квант», які оперативно вирішили проблеми відсутності необхідних сертифікованих засобів захисту інформації, розробки технологій роботи на об’єктах та правил експлуатації комплексів захисту інформації.
У 2000 році державне підприємство «Укрспецтехніка», що значно розрослось, пройшло через приватизацію до ВАТ «Укрспецтехніка», яке згодом трансформувалось в АТ «ХК «Укрспецтехніка», а відділ ТЗІ перетворився в спеціалізоване дочірнє підприємство «Укрспецтехніка система» зі своїми статутними документами, реєстрацією в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та власним кодом для кодування конструкторської документації своїх виробів.
За ці роки спеціалістами підприємства розроблено і впроваджено у виробництво ряд засобів ТЗІ, що перекривають більшість каналів витоку інформації, мають наявні Експертні висновки ДССЗЗІ України і введені до Переліку засобів технічного захисту інформації, дозволених для забезпечення технічного захисту державних інформаційних ресурсів та інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом.
Нашим підприємством розроблені і впроваджені КТЗІ і КСЗІ для наступних організацій:
- Адміністрація Президента України;
- Верховна Рада України;
- Кабінет Міністрів України;
- ДСНС України;
- СБ України;
- СЗР України;
- Верховний суд України;
- Національний банк України;
- ВАТ «Укртранснафта»;
- центр «Укрчастотнагляд»;
- Міжрегіональне управління статистики;
- обласні інспекції електрозв’язку тощо.
Структурно підприємство складається з 4‑х відділів (виробничий відділ, відділ НДДКР, відділ телекомунікацій та відділ технічного контролю) та метрологічної служби, чисельність персоналу – близько 20 осіб.
Підприємство має спеціальний дозвіл Служби безпеки України на здійснення діяльності, пов’язаної з державною таємницею, а також ліцензію Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації на проводження господарської діяльності з надання послуг у галузі криптографічного захисту інформації (крім послуг електронного цифрового підпису) та технічного захисту інформації за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, в частині:
- оцінювання захищеності інформації усіх видів, у тому числі інформації, що становить державну таємницю;
- виявлення закладних пристроїв.
Продукція
ДП “Укрспецтехніка система” виробляє наступні вироби.
- Вироби технічного захисту інформації, розроблені ВАТ «ХК «Укрспецтехніка»:
- Вироби технічного захисту інформації, розроблені ДП «Укрспецтехніка система»:
- Пультове та допоміжне обладнання для побудови комплексів технічного захисту інформації (КТЗІ) на об’єктах інформаційної діяльності, в тому числі:
- автоматичні ролети, вмонтовані в КТЗІ, що забезпечують захист інформації від витоку візуально-оптичним каналом і каналом ЛЗАР;
- пристрій відключення інформаційної мережі РІМ‑1 — 8‑ми канальний розмикач (за числом ліній інформаційної мережі), що активізується напругою постійного струму.
- пристрій відключення телефонного апарату КТР‑1.14 — 4‑х канальний розмикач (за числом ліній цифрової телефонної мережі), що активізується напругою постійного струму;
- комутатор електромережі РЕМ‑1 (16 модифікацій з вибором числа ліній розмикання та кількості та величини управляючої напруги) – розмикач, що активізується напругою постійного струму;
- Радіоелектронні вузли і блоки, що входять до складу виробів ПрАТ «ХК “Укрспецтехніка» та інших виробників електронного обладнання, в тому числі радіолокаційних станцій, телекомунікаційних виробів, пристроїв захисту інформації, широкосмугових систем радіоелектронної протидії та інших виробів.
- Поодинокі зразки виробів за індивідуальними замовленнями міністерств і відомств України.
Вартість і умови постачання серійних виробів технічного захисту інформації визначені загальним прайс-листом підприємства.
Наші партнери купують ці вироби на умовах, що визначаються відповідними договорами про представництво в галузі збуту. Умови поставки дослідних і одиничних зразків продукції визначаються договірними відносинами.
Послуги
ДП «Укрспецтехніка система» здійснює:
- повний комплекс робіт на об’єктах замовника
- розробку КТЗІ (КСЗІ)
- монтаж КТЗІ (КСЗІ)
- пусконалагодження КТЗІ (КСЗІ) об’єктів інформаційної діяльності
- пошук закладних пристроїв
- атестацію КТЗІ
- експертизу КСЗІ тощо.
ДП «Укрспецтехніка система» розробляє радіоелектронні вузли і блоки за технічними завданнями замовників на договірних умовах.