Для забезпечення початку робіт зі створення комплексу технічного захисту інформації Замовник робіт відповідно до вимог НД ТЗІ 3.6–003-2016 (цей нормативний документ замінив НД ТЗІ 1.1–005-07, НД ТЗІ 2.1–002-07, НД ТЗІ 3.1–001-07 та НД ТЗІ 3.3–001-07, що втратили чинність) має забезпечити Виконавця робіт (як ДП «Укрспецтехніка система», так і будь-якого іншого ліцензіата Держспецзв’язку) низкою початкових документів для створення проекту КТЗІ, виконання монтажних та налагоджувальних робіт на об’єкті інформаційної діяльності (ОІД), для якого цей проект розроблявся, випробувань та атестації створеного КТЗІ. В окремих випадках, для прискорення першого етапу створення КТЗІ (згідно з НД ТЗІ 3.6–003-2016), Замовнику пропонується у письмовій формі дати відповідь на запитання опитувального листа.
Додатково наші спеціалісти повинні мати можливість ознайомлення з приміщенням (приміщеннями) ОІД, і, в залежності від типу і місця розташування ОІД, проведення передпроектних вимірювань для визначення оптимальних рішень технічного захисту інформації в тому чи іншому каналах витоку інформації.
Нашою перевагою порівняно з іншими ліцензіатами Держспецзв’язку є те, що на відміну від переважної більшості з них, ми використовуємо засоби технічного захисту інформації (ЗТЗІ) серії «БАЗАЛЬТ» власного виробництва, що дозволяє максимально використовувати їх потенційні можливості (це мінімізує кількість ЗТЗІ в проекті), забезпечує найбільш просте узгодження навантажень генераторів шумових сигналів з випромінювачами (перевірено на етапі розробки та передприймальних випробувань відповідних ЗТЗІ), забезпечує перекриття всіх можливих каналів витоку, заданих в технічному завданні на КТЗІ (широка номенклатура ЗТЗІ серії «БАЗАЛЬТ» та допоміжних комутаційних вузлів).
На рисунку схематично умовно показані можливі канали витоку мовної інформації на ОІД, для якого проектується КТЗІ, та ЗТЗІ серії «БАЗАЛЬТ», допоміжні комутаційні вузли та пристрої, які використовуються для блокування цих каналів витоку, тобто забезпечення необхідного за вимогами нормативних документів в галузі ТЗІ співвідношення рівнів небезпечного та шумового сигналів.
Наявний в організації набір засобів вимірювальної техніки дозволяє нашим спеціалістам провести на реалізованому КТЗІ атестаційні вимірювання для визначення повноти виконання вимог щодо захисту від витоку ІзОД технічними каналами і перевірки повноти та достатності реалізованих в КТЗІ заходів із захисту інформації на ОІД, результати яких використовуються при первинній атестації КТЗІ.
Значний досвід ДП «Укрспецтехніка система» в реалізації КТЗІ акумулювався в наступній моделі проекту КТЗІ.
- Основний метод переведення КТЗІ в робочий стан і вихід з нього забезпечується дистанційно з пульта дистанційного керування через радіоканал (найвищий пріоритет) і/або проводовим способом (віддалена кнопка на вимогу Замовника), інфрачервоний та ультразвуковий канали (тільки на вимогу Замовника).
- Для забезпечення відсутності несанкціонованого доступу (НСД) до активних ЗТЗІ (БАЗАЛЬТ-4ГА, БАЗАЛЬТ-2ГС) останні фізично розміщуються в окремій монтажній шафі (шафі ТЗІ).
- Сигнали зашумлення з виходів БАЗАЛЬТ-4ГА безпосередньо або через блок регулювання рівнів надходять на вихідні клемні колодки шафи ТЗІ, чим забезпечується мінімально можливий рівень шумових сигналів у приміщенні (приміщеннях) ОІД при переведенні КТЗІ в робочий стан, а значить і максимально можливий рівень акустичного комфорту для перебуваючих на ОІД осіб.
- До складу шафи ТЗІ в залежності від захищуваного ОІД вводиться відповідного рівня складності блок управління та панель управління і індикації, а також стабілізовані джерела електроживлення необхідних напруг та потужності (зазвичай напруги номіналом 12 В та 24 В).
- За наявності в КТЗІ автоматизованих віконних тканинних ролет їх блоки комутації відповідного типу розміщуються безпосередньо біля віконних отворів.
- На вимогу Замовника на панелі управління і індикації шафи ТЗІ може бути забезпечений сервісний режим управління автоматизованими віконними тканинними ролетами — опускання та піднімання полотен ролет на довільну висоту (сервісний режим можливий тільки при відсутності робочого стану КТЗІ).
- Для полегшення експлуатації КТЗІ в блокові управління з контрольних сигналів справності всіх складових частин КТЗІ, а також контрольних сигналів, що характеризують штатний характер стану кабельних шлейфів КТЗІ, формується узагальнений сигнал контролю працездатності, не штатний рівень якого викликає відповідну візуальну і/або звукову індикацію на панелі управління і індикації шафи ТЗІ, при цьому переведення КТЗІ в робочий стан неможливе.
- На вимогу Замовника можливе забезпечення КТЗІ датчиками відкритих віконних фрамуг та дверей приміщення (приміщень) ОІД з відповідною індикацією їх стану на панелі управління і індикації шафи ТЗІ.
- На вимогу Замовника можливе забезпечення КТЗІ додатковими фізичними датчиками повного опускання полотен автоматизованих віконних тканинних ролет з відповідною індикацією їх стану на панелі управління і індикації шафи ТЗІ.