ДП «Укрспецтехніка система» відповідно до «Положення про дозвільний порядок проведення робіт з технічного захисту інформації для власних потреб», затверджене наказом ДСТСЗІ СБУ від 22.02.2002 №9, зареєстроване Міністерством юстиції України 13.03.2002 за №245/6533, має відповідний Дозвіл на проведення робіт з технічного захисту інформації для власних потреб, та має ліцензію, видану Адміністрацією Держспецзв’язку на проведення робіт в тому числі з виявлення закладних пристроїв (ЗП)
Цей вид робіт регламентований НД ТЗІ 2.7–011-2012 і передбачає наявність у підприємства Методики виявлення закладних пристроїв (надалі Методика), погодженої з Адміністрацією Держспецзв’язку.
Така Методика в ДП «Укрспецтехніка система» розроблена та погоджена Адміністрацією Держспецзв’язку.
Роботи з виявлення ЗП є обов’язковими під час атестації КТЗІ або при здійсненні періодичного інструментального контролю захищеності інформації на ОІД.
Зазвичай пошук закладних пристроїв містить три етапи робіт:
- підготовчий етап;
- основний етап (комплексна спеціальна перевірка);
- заключний етап.
Під час підготовчого етапу:
- вивчається документація (плани території та приміщень, схеми комунікацій, енергозабезпечення і.т.і.);
- проводиться попередній огляд ОІД;
- розробляється план проведення робіт та вибирається метод (прихований, відкритий);
- розробляється легенда для «прикриття» пошуку ЗП;
- вибираються технічні засоби, прилади та обладнання, необхідне для проведення робіт;
- визначаються методи активізації ЗП та вимоги до тест сигналу;
- проводиться попередній аналіз радіочастотної обстановки (в тому числі випромінювань в оптичному та інфрачервоному діапазонах);
- проводиться розподіл спеціалістів, технічних засобів, приладів та обладнання за місцем і часом проведення робіт.
Під час основного етапу:
- проводяться заходи з активізації ЗП, що можливо встановлені на ОІД;
- проводяться заходи з виявлення прихованих систем відео спостереження;
- проводиться аналіз (контроль) радіочастотної обстановки в межах ОІД (в тому числі випромінювань в оптичному та інфрачервоному діапазонах) та ідентифікація виявлених сигналів);
- проводяться заходи з локалізації виявлених на ОІД джерел радіовипромінювання;
- проводиться пошук ЗП, встановлених (підключених) на проводових (дротових) комунікаціях, що розташовані на ОІД або проходять через ОІД;
- проводиться пошук ЗП методами неруйнівного контролю (за допомогою нелінійного локатора, металошукача, тепловізора).
- проводиться фізичний пошук ЗП, у тому числі з боку суміжних приміщень;
- проводиться пошук ЗП, встановлених на (у) будівельних, огороджувальних та оздоблювальних конструкціях (матеріалах), меблях, предметах інтер’єру, сувенірах, технічних засобах тощо, які розміщені на ОІД, шляхом визначення оригінальності і цілісності спеціальних захисних знаків (СЗЗ) і візуального обстеження (візуальний пошук), розбирання та огляду (фізичний пошук);
- проводяться заходи з верифікації «підозрілих» місць на ОІД методами руйнівного контролю.
В деяких випадках обстеження технічних засобів, предметів інтер’єру або сувенірів проводиться в спеціальній лабораторії або екранованій камері ДП „Укрспецтехніка система”).
На заключному етапі результати пошуку ЗП систематизуються та аналізуються, розробляється перелік рекомендацій щодо підвищення рівня захищеності об’єкта. На ОІД встановлюються (за необхідності) нові СЗЗ, оформлюється акт (звіт) за результатами робіт з виявлення ЗП на ОІД.
ДП «Укрспецтехніка система» надає послуги з пошуку ЗП за умови укладення відповідного договору.
Пошук ЗП проводиться під час атестації КТЗІ, інструментального контролю захищеності інформації, а також в якості окремої послуги. При цьому замовником послуги можуть бути організації будь-якої форми власності або фізичні особи.