ДП “Укрспецтехніка система” виробляє поодинокі, дрібносерійні та дослідні зразки виробів за індивідуальними замовленнями підприємств і відомств.
Як правило, це специфічні нестандартні адаптери, датчики і перетворювачі, що застосовуються в галузі технічного захисту інформації, нестандартні модифікації виробів, що випускаються підприємством, складні вузли аналогового і/або цифрового обробітку сигналів.
Нижче наведені деякі приклади таких виробів
Адаптер електромережі.
Адаптер електромережі, що застосовується при проведенні спеціальних досліджень електромережі, сполучає електромережу 50 Гц 220 В з вимірювальним або індикаторним приладом в широкому (до 1 ГГц) діапазоні частот і має при цьому істотний коефіцієнт підсилення (5–15) дБ. В адаптері електромережі наявна можливість власного калібрування перед проведенням вимірювань, наприклад, за допомогою свіп-генератора і спектроаналізатора.
Трансформаторні датчики
Замовні трансформаторні датчики для електромережі або двопроводових ліній зв’язку (вимірювальні чи для зашумлення). Призначені для проведення спеціальних досліджень на проводових комунікаціях, а також при створенні комплексів технічного захисту інформації (КТЗІ). Для прикладу на фото показаний трансформатор струму вимірювальний для електромережі 50 Гц 220 В.
Модифіковані варіанти виробів серії «Базальт»
Такі модифікації виробів серії «Базальт» призначені для використання в умовах або з параметрами, відмінних від зазначених в ТУ. Наприклад, пристрій захисний «Базальт‑1» для проводового радіомовлення з потужним (до 100 Вт) виходом. Застосовуються для встановлення на вході фідера проводового радіомовлення в будівлю для технічного захисту інформації. На фото показаний пристрій захисний «Базальт‑3» в металевому корпусі, виготовлений на замовлення Міністерства оборони України.
Підсистема гучномовного і телефонного зв’язку системи «Світязь‑М»
За технічним завданням (ТЗ) ВАТ «ХК Укрспецтехніка» спеціалістами ДП «Укрспецтехніка система» був розроблений комплект конструкторської документації підсистеми гучномовного і телефонного зв’язку (ГМ-ТЛЗ), виготовлені, налагоджені та здані представникам замовника стійка приладу та складові модулі і вузли, за допомогою яких були реалізовані всі вимоги ТЗ
Підсистема ГМ-ТЛЗ забезпечує автоматизовані робочі місця (АРМ) операторів зв’язком з абонентами гучномовного, телефонного зв’язку та пультом оперативного зв’язку ПОС-32, а також телефонний зв’язок з відповідними автоматичними телефонними станціями (АТС) та місцевою телефонною станцією (ручною).
До складу підсистеми входять:
- стійка комутаційна;
- АРМ управління зв’язком у складі: монітор, клавіатура, маніпулятор «миша»;
- пульти оперативного зв’язку ПОС-32 (до 32 прямих абонентів);
- блоки узгодження і панелі управління для АРМів основної системи «Світязь–М»;
- абонентські установки гучномовного зв’язку (АУ ГМЗ).
Пристрої формування прицільних структурних завад
При реалізації вимог ТЗ спеціалістами ДП «Укрспецтехніка система» був вивчений зміст відкритих нормативних документів з наведеними структурами та параметрами сигналів названих супутникових навігаційних систем, описи та експлуатаційна документація більш як 40 приймачів сигналів супутникових навігаційних систем, вивчена структура їх протоколів обміну даними зі споживачами, що дозволило оптимально структурувати вузли апаратури, використовувати прогнозування появи космічних апаратів відповідних супутникових навігаційних систем, застосувати сучасну елементну базу, включаючи програмовані логічні інтегральні схеми (ПЛІС) та контролери, забезпечивши при цьому мінімізацію енергоспоживання, а відтак, збільшивши час безперервної роботи в польових умовах при електроживленні апаратури від акумуляторних батарей.
Такі вироби можуть бути виготовлені, а подібні їм вироби розроблені та виготовлені ДП «Укрспецтехніка система» на договірних підставах під індивідуальні вимоги замовника.
За технічним завданням (ТЗ) ВАТ «ХК Укрспецтехніка» спеціалістами ДП «Укрспецтехніка система» був розроблений комплект конструкторської документації на складову частину виробу «Анклав» — апаратуру придушення навігаційних приймачів споживачів супутникових навігаційних систем GPS/GLONASS з опціональною можливістю розширення до GALILEO/COMPASS.
Пристрої обробки радіолокаційних сигналів наземних радіолокаційних станцій (РЛС)
ВАТ «ХК Укрспецтехніка» є ініціатором розробки перших вітчизняних наземних РЛС (шифри «Лис», «Барсук», «Мангуст») міліметрового діапазону хвиль. Особливість цих РЛС полягає в застосуванні кодованих квазібезперервних зондуючих сигналів, що дозволило зменшити потужність передавачів до одиниць ват, а для РЛС «Барсук» ще на порядок менше.
Спеціалісти ДП «Укрспецтехніка система» на підставі відповідних ТЗ відповідали за розробку пристроїв формування кодів модуляції зондуючих сигналів передавачів та обробки вихідних відеосигналів приймачів, управління поворотними пристроями РЛС (крім переносної РЛС «Барсук»), обміну даними з пристроями відображення обстановки (крім переносної РЛС «Барсук») – сигнальних процесорів.
Враховуючи реалії часу початку розробки першої РЛС «Лис» та відсутність можливості користуватись передовою елементною базою зарубіжжя, в перших сигнальних процесорах використовувалась наявна елементна база, доступна в СНГ, але навіть з використанням аналого-цифрової обробки на елементах жорсткої логіки вимоги ТЗ (крім ваго-габаритних розмірів) були виконані.
Розпочинаючи з переносної модифікації РЛС «Барсук» сигнальні процесори розроблялись із застосуванням контролерів та програмованих логічних інтегральних схем (ПЛІС). Розробка сигнального процесора переносної модифікації РЛС «Барсук» була ініціативою ДП «Укрспецтехніка система», де в якості пристрою відображення був використаний символьний дисплей, розміщений на платі, при цьому були отримані значно кращі технічні характеристики цієї РЛС.
Крім того, ініціативно спеціалістами ДП «Укрспецтехніка система» було розроблене програмне забезпечення для пристроїв відображення обстановки, яке повністю автоматизувало процес виявлення сигналів від цілей, виділення їх на фоні перешкод, визначення типу цілей та формування траєкторій їх переміщення з використанням картографічної інформації району розташування РЛС.
Більшість технічних рішень як в сигнальних процесорах, так і в інших системах РЛС сформувалось під час роботи над створенням РЛС «Мангуст», технічні характеристики якої були найкращими на час розробки.
За більш як десять років розробки і модифікації вказаних РЛС в ДП «Укрспецтехніка система» накопичений значний досвід як у виборі кодів модуляції зондуючих сигналів, так і методів обробки сигналів з виходу приймача РЛС (когерентне та некогерентне накопичення, стабілізація рівня хибних тривог, створення поточної карти завад тощо), а освоєння програмування сучасних ПЛІС, що допускають виконання логічних операцій за одиниці наносекунд, дозволяє отримувати результати на рівні аналогічних зарубіжних пристроїв.